vergi

Vergi Daireleri Bu Hafta Sonu Açık

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bu hafta sonu vergi dairelerinin açık olacağı bildirildi.

İçişleri Bakanlığı,borç yapılandırmanın son günü 1 Mart 2021 olduğundan dolayı vergi dairelerinde vatandaşların aşırı yoğunluk oluşturmaması için valiliklere genelge gönderdi. Genelgede vergi borcu ödemesi ve yapılandırmasında son tarih 1 Mart olduğu için bu hafta sonuna( 27-28.ŞUBAT 2021)’özel vergi dairelerinin açık olacağını duyurdu. Genelgede,vergi borçlarını ödemek/yapılandırmak isteyenler belgelerini yanlarında bulundurmaları halinde hafta sonu kısıtlamadan muaf tutulacak.

İçişleri ile Hazine ve Maliye Bakanlıkları arasında yapılan görüşmeler kapsamında; 1 Mart Pazartesi günü vergi dairelerinde aşırı yoğunluk yaşanmaması için 81 İl Valiliği’ne genelge gönderildi.

Genelgede, vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7256 sayılı Kanun kapsamında borçlarını yapılandıran vatandaşların peşin veya taksitler halinde ödeyebilecekleri son tarih 1 Mart 2021 Pazartesi günü olduğu belirtildi.

Genelgede Hazine ve Maliye Bakanlığınca yapılandırma kapsamında vergi borçlarını hafta sonu ödemek isteyen vatandaşların gelen talepler dikkate alınarak sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 27 ve 28 Şubat 2021 Cumartesi ve Pazar günlerinde vergi dairelerinin açık bulundurulmasına karar verildiği ifade edildi. Yapılandırma kapsamında olan diğer kamu idareleri de kurumlarınca uygun görülmesi halinde aynı tarihlerde açık bulunabileceği belirtildi.

Ödeme yapmak isteyen vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlamasından; yapılandırılan borcun ödemesini yapmak üzere sokağa çıktıklarını gösterir belgeyi (borç yapılandırmasına ilişkin başvuru dilekçesi, ödeme planı vb.) yanlarında bulundurmak ve istenildiğinde görevlilere ibraz etmek kaydıyla kısıtlamadan muaf olacak.

Ödemelerin yapılacağı vergi daireleri ile kamu idarelerinde görevli personelin ise kurum kimliklerini ibraz etmek kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacaklar.

Bu Habere Tepki Ver:
Yeni gelişmelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ŞanlıTürk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!