featured

Kayseri’de SS Yenişehir Konut Yapı Kooperatif Üyeleri Dolandırılıyor mu?

yenisehirkent

Son dönemlerde Kayseri’de kooperatif mağdurlarının sayısı gün geçtikçe artıyor. Son olarak sayıları binleri bulan Yenişehir Kent Yapı Kooperatifi mağdurları kooperatif tarafından dolandırıldıklarını iddia ederek kooperatife dava açmaya başladılar.

On beş yıl önce oturduğu dairenin genel borç toplamını kooperatife ödeyerek tapusunu alan üyelere yeniden borç çıkarılmaya başlanması üyeler tarafından protesto edilmeye başlandı. Borç miktarı olarak 30 bin TL ile 350 bin TL arası meblağları üyelere tebligat gönderdiği belirtilen kooperatifin borcun ödenmemesi durumunda icra yolu ile alacaklarını tahsil edeceğini söyleyerek üyeleri mağdur ettiği iddia ediliyor.

Kooperatifin haksız olduğunu vurgulayan üyeler haklarını sonuna kadar adalet karşısında arayacaklarını ve devlet büyüklerinin de konuyla yakından ilgilenilmesi gerektiğini önemle vurguladılar.

Kooperatifin eski üyeleri haksız menfaat elde etmeye çalıştıklarını ileri sürerek ve kendi üzerlerinde baskı uyguladıkları gerekçesiyle kooperatif yöneticileri şiddetle kınandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
3
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kayseri’de SS Yenişehir Konut Yapı Kooperatif Üyeleri Dolandırılıyor mu?
Yeni gelişmelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

ŞanlıTürk Haber uygulamasını yükleyerek daha rahat gezinebilirsiniz.

Giriş Yap

ŞanlıTürk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!