erdoğan kadına şiddet mesajı_ bahçeli kadına şiddet mesajı

Kadına şiddete Erdoğan ve Bahçeli’den tepki

Samsun'da bir kadına yapılan canice saldırının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter üzerinden kadına şiddeti kınayan mesajlar yayınladı.

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün akşam Samsun’da, İbrahim Zarap simli şahıs, kendisinde kalan kızları E.M.’yi  3 yıl önce boşandığı eski eşine teslim etmek için onunla buluş; buu sırada İbrahim Zarap, anne E.M.’ye tekme- tokat saldırmıştı. İbrahim Zarap’ın, kadını darp ettiği anlar ise çevredeki bir vatandaş tarafından cep telefonu ile kayıt altına alınmıştı. Bu canice saldırının ardından, Twitter üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den kadına şiddeti kınayan mesajlar geldi.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN KADINA ŞİDDETİ KINAYAN MESAJI

“Ülkemizi daha ileri ve gelişmiş bir seviyeye taşımak, hedeflerimize ulaşmak için kadınıyla erkeğiyle bütün bir millet olarak omuz omuza geleceğe yürüyeceğiz. Tarihimiz boyunca hayatın her alanında en ön saflarda yer alan, bugün de mücadeleleri ve başarılarıyla örnek olan bütün kadınlarımızla gurur duyuyorum. Ayrımcılık, hak gaspı ve şiddet başta olmak üzere aile, eğitim, iş ve toplum hayatında kadınlarımızın karşı karşıya kaldığı meselelerin çözüme kavuşturulması için birçok hukuki ve idari reform ile çok ileri düzenlemeleri hayata geçirdik. Bir insanlık suçu olarak gördüğüm kadına yönelik her türlü fiziki ve ruhsal şiddeti ve ayrımcılığı bir kez daha en sert şekilde kınıyorum. Kadınlarımızın şiddete maruz kalmadıkları bir ortamı oluşturmak için verdiğimiz mücadeleyi kararlılıkla ve hassasiyetle sürdüreceğiz.”

DEVLET BAHÇELİ’NİN KADINA ŞİDDETİ  KINAYAN TWİTTER MESAJI

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün hemen öncesinde ülkemizin farklı yerlerinde yaşanan şiddet ve cinayet vakaları insanım diyen herkesin kanını dondurmuştur. Suçsuz ve günahsız masum kadınlara yönelmiş hunhar saldırılar toplumsal huzur ve insanlık değerlerini hedef almıştır.Samsun’un Canik ilçesinde, yanında küçücük kızı olmasına rağmen boşandığı eski eşi tarafından sokak ortasında hiç acımadan, hiç gözünün yaşına bakılmadan alçakça dövülen hanım kardeşimiz bizleri derinden yaralamıştır. Bu caniye zalimliğinin hesabı sonuna kadar sorulmalıdır.”

 

Bu Habere Tepki Ver:
Yeni gelişmelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ŞanlıTürk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!