Türkiye Özgürlük Partisi genel başkanı Wilders hakkında soruşturma açtı

Türk savcılardan Hollandalı aşırı sağcı Wilders hakkında soruşturma

Türkiye, Hollandalı milletvekili hakkında soruşturma açtı.Türk savcılar, 16 Şubat'ta aşırı sağcı Hollandalı milletvekili Geert Wilders hakkında Türkiye cumhurbaşkanını karalamayı amaçlayan bir sosyal medya paylaşımı nedeniyle soruşturma açtı.

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkent Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada, Özgürlük Partisi genel başkanı Wilders ile ilgili soruşturmanın, 15 Şubat’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik bir fotoğraf ve yazılı hakaret içeren bir Twitter paylaşımı nedeniyle açıldığını söyledi. Wilders, 15 Şubat’ta Twitter’da Erdoğan’ı aşağılayan ve Türkiye’yi  NATO’dan ihraç çağrısı yapan bir gönderi paylaşmıştı.

Türkiye’nin İletişim Direktörü Fahrettin Altun, Avrupa’nın görünüşte ılımlı hükümetlerinin ve görünüşte sorumlu politika yapıcılarının aşırı sağcı politikacıların görüşlerini paylaşmalarından duyulan endişeyi dile getirdi.

Hollanda Terörle Mücadele ve Güvenlik Ulusal Koordinatörü’nün Hollanda’daki Türk toplumuna yönelik çeşitli iddialar içeren sızdırılmış raporuna atıfta bulunan Altun, asılsız, önyargılı ve cahilce belgenin Wilders’tan alınması gerektiğini söyledi.

Altun, “Türkiye ve Avrupa’daki Türk toplumu her zaman terörizme ve aşırılığa karşı bir siper olmuştur. Aksini söylemek ırkçılığa ve İslamofobiye hizmet etmektir.” dedi.

Özgürlük Partisi genel başkanı Wilders’ın,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaret ve paylaşımı:

Bu Habere Tepki Ver:
Yeni gelişmelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ŞanlıTürk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!