hgs-ogs-otoyol-ucretli-gecis-otoban

HGS ve OGS ihlalleri e-devletten görülebilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Hızlı Geçiş Sistemi’ nde (HGS) ve Otomatik Geçiş Sistemi’nde (OGS) bakiyenin yeterli olmadığı zamanlarda yapılan ihlalli geçişlerle ilgili araç sahiplerini korumak amaçlı e-devlet üzerinden bir bilgilendirme hizmeti başlatıldığını duyurdu.

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İhlalli geçiş yapan vatandaşların daha önce cezalarla ilgili sorun yaşadıklarını biliniyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, bu sorunu çözmek için harekete geçti. Bakanlık,  ceza aldıklarının farkında olmayan vatandaşların e-Devlette hayata geçirilen yeni uygulama ile “Araçlarım” bölümüne girerek HGS ve OGS Borç ve Bilgilendirme hizmeti alabileceklerini duyurdu. Bu uygulama ile 15 günlük yasal süreç sonunda ödenmeyen geçiş ücretlerine katlanarak uygulanacak olan idari para cezalarının da önüne  geçilmiş olacağı bildirildi.

İhlalli geçiş sonrasında, e-Devlet bilgileri güncel olan vatandaşlara 15 gün içerisinde 2 kez mail yoluyla ve SMS ile bilgi verileceği bildirildi.

HGS geçiş etiketlerinin çeşitli faktörlerden dolayı bozulması ve vatandaşların genellikle bunun farkına varmaması nedeniyle ihlalli geçişlerin olabildiğini ifade eden Bakanlık, bundan sonra bu etiklerin TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında kontrol edileceğini ve vatandaşların bu noktada bilgilendirileceğini aktardı.

Bu Habere Tepki Ver:
Yeni gelişmelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ŞanlıTürk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!