erdoğan-macron görüşmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan akşam saatlerinde, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.

İkili, görüşmede, bölgesel ve küresel konular ile iki ülke ilişkilerini ele aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye-Fransa iş birliğinin ciddi bir potansiyeli olduğuna inandığını şu sözlerle dile getirdi: “İki güçlü NATO müttefiki olarak Avrupa’dan Kafkaslara, Orta Doğu ve Afrika’ya uzanan geniş coğrafyada güvenlik, istikrar ve barış çabalarına önemli katkılar sağlayabiliriz. Başta terörle mücadele olmak üzere Fransa ile birçok hususta dayanışma ile hareket etme arzusundayız.”

Ankara Anlaşması’nın 100’üncü yılı olduğuna da değinen Erdoğan, Türkiye-Fransa münasebetinde liderler arası diyalogun her zaman büyük rolü olduğunu ifade etti.

Erdoğan, görüşme sonrası yayımladığı mesajda, “Türkiye olarak aşılama çalışmalarını çok yoğun bir şekilde sürdürürken, kontrollü normalleşme adımlarını da atmaya başladığımızı Sayın Macron’a anlattım. Birinci Fransuva ve Kanuni Sultan Süleyman tarafından mektup teatisiyle temelleri atılan bu dostluk ilişkisinin pek çok badireden başarıyla geçtiğinin altını çizdiğim görüşmede, Türkiye-Fransa iş birliğinin çok ciddi bir potansiyeli olduğuna inandığımızı dile getirdim.” ifadelerini kullandı.

Bu Habere Tepki Ver:
Yeni gelişmelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ŞanlıTürk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!