covit-wuhan

Alman Fizikçi Roland Wiesendanger’a göre Coronavirüs Wuhan’daki bir laboratuvardan

Korona salgınının patlak vermesinden bir yıldan fazla bir süre sonra bile, Johns Hopkins Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, dünya çapında 2,4 milyondan fazla insanın hayatını kaybettiği, virüsün kökeninin nerede olduğu hala net değil. Ancak, ünlü Hamburglu Fizikçi Roland Wiesendanger emin: "Corona Wuhan'daki bir laboratuvardan geldi." Hamburg Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma için bir yıl boyunca 600'den fazla bilgi topladı.

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sonuç olarak, Hamburglu fizikçi, “Bild” e söylediği gibi, “kanıtların hem sayısı hem de kalitesi” nin Wuhan’daki viroloji enstitüsündeki bir laboratuvar kazası olduğu sonucuna vardı.

Koronavirüsün kökeni hakkında iki teori

Şimdiye kadar, virüsün kökeni hakkında temelde iki farklı teori var: Bazı bilim adamları ve uzmanlar, virüsün yarasalardan insanlara bir ara konak yoluyla bulaştığından şüpheleniyorlar . Çok daha çarpıcı olan ikinci teori, virüsün yapay olarak Wuhan’daki bir laboratuvarda üretildiği ve kasıtlı olarak veya kazayla serbest bırakılmasıdır.

 

Dünya Sağlık Örgütü’nün fikri:

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) geçtiğimiz günlerde corona virüsünün izini sürmek için Wuhan’a bir uzman ekibi gönderdi . WHO ekibi, yarasaların ara konakçılardan bulaşma olasılığının daha yüksek olduğu sonucuna vardı. Ancak bununla ilgili de net bir kanıt sunamadı.

 

 

Bu Habere Tepki Ver:
Yeni gelişmelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ŞanlıTürk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!