epdk akaryakıtta tavan fiyat kararı aldı

Akaryakıt firmalarının keyfi fiyat ve zam uygulamasına son!

EPDK, nihayet akaryakıtta tavan fiyat kararı aldı. Türkiye'nin tüm illerinde akaryakıt satışlarında uygulanacak tavan fiyatlar artık EPDK tarafından belirlenecek. Böylece tüketici şikayetlerine konu olan, akaryakıtta keyfi fiyat uygulaması bitmiş olacak.

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin tüm illerinde akaryakıt satışlarında uygulanacak tavan fiyatlar artık EPDK tarafından belirlenecek. Bazı illerde akaryakıt fiyatlarındaki fahiş artışlar, tüketicilerin tepkisine neden olmakta idi. Bu tepkiler EPDK’ya da bildirilmekte idi. Nihayet, EPDK’ dan “tavan fiyat “ uygulama kararı geldi. Bu kararla, keyfi fiyat uygulamaları son bulacak.

Geçtiğimiz günlerde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), akaryakıt fiyatlarındaki haksız kâr artışı ve gizli zam yaptığı tespit edilen akaryakıt dağıtım şirketleri ile ilgili inceleme kararı vermişti.

Bugün toplanan Kurul; tüketicileri korumak, sektörün sürdürülebilir ve rekabetçi yapısını devam ettirebilmek, ortaya çıkan kâr oyunlarının tekrarlanmaması amacıyla “tavan fiyat” uygulanması kararı aldı.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz,konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Tüketicilerimizi, sektörümüzün sürdürülebilir ve rekabetçi yapısını korumak için akaryakıtta tavan fiyat kararı aldık. Akaryakıt fiyatlarında 17-20 kuruş indirim olacak, kimse tavan fiyattan bir kuruş pahalı satamayacak” dedi.

Bu arada, “Akaryakıt alırken dikkat” konulu bir infografik hazırlayan EPDK, akaryakıt alırken dikkat edilmesi gerekenleri kamuoyu ile paylaştı.

akaryakit alirken dikkat

 

Bu Habere Tepki Ver:
Yeni gelişmelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ŞanlıTürk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!