ÖĞRETMEN-İZİN

Pandemide öğretmenlere seyahat muafiyeti izni

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Eğitim Personeline Seyahat Muafiyeti" konulu bir genelge gönderdi.

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine “Eğitim Personeline Seyahat Muafiyeti” konulu bir genelge gönderdi.

15 Şubat 2021 Pazartesi günü kademeli olarak yüz yüze eğitime geçilecek olması nedeniyle, ayrıca yarıyıl tatilinin sona ermesi sebebiyle öğretmenler ve diğer milli eğitim personellerinin  13-14.02.2021 tarihlerinde şehirler arası seyahat izni verildi. Bu genelgenin açıklaması şöyle:

Genelgede, gerek 15 Şubat itibarıyla kademeli olarak yüz yüze eğitime geçilecek olması gerekse yarıyıl tatilinin sona ermesi nedeniyle başta öğretmenler olmak üzere eğitim öğretim personelinin, bu hafta sonu şehirler arası seyahatlerde bir yoğunluk oluşturabileceğinin değerlendirildiği belirtildi.

meb
Pandemide öğretmenlere seyahat muafiyeti izni 4

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde yapılacak şehirler arası yolculuklarda (toplu ulaşım araçlarıyla yapılanlar hariç) seyahat izin belgesi alınması zorunluluğunun bulunduğu hatırlatılan genelgede, görev yaptıkları yer dışında bulunan öğretmenler ile diğer eğitim personelinin, 13-14 Şubat’ta özel araçlarıyla yapacakları şehirler arası seyahatlerde bu zorunluluktan muaf tutulacağı bildirildi.

Genelgede, bu kişilerin denetimler sırasında öğretmen – personel kimlik kartlarını göstererek  aile bireyleriyle birlikte görev yerlerine özel araçlarıyla seyahat edebilecekleri belirtildi.

 

[genelge

Kovid Verileri
4.150.039
+63082
3.591.550
+56510
35.320
+289

 

Bu Habere Tepki Ver:
Yeni gelişmelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ŞanlıTürk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!