Hatice KARATAŞ

En iyi 10 cilt bakımı ipucu

En iyi 10 cilt bakımı ipucu

En iyi 10 cilt bakımı ipucu
En iyi 10 cilt bakımı ipucu

Hava değiştiğinde, bu da cilde yansır. Bu nedenle şu anda cildinize özellikle dikkat etmelisiniz. Elbette tüm ipuçları ile cilt yapınızı ve tahammülsüzlüklerinizi bilmeniz ve bunları doğru şekilde değerlendirebilmeniz önemlidir.

  1. Günlük temizlik

Cildinizi günde en az bir kez derinlemesine temizlemeniz çok önemlidir. Makyaj, kir ve ter cilt için oldukça büyük bir sorundur. Temizleme sütü veya hafif köpük cildi rahatlatır. Ardından gelen bir yüz toniği de cildin parlamasını sağlar ve sakinleştirir.

  1. Nemlendirici

Soğuk olduğunda cilt genellikle kuru ve gergin hisseder. Aksine, nem sağlayan aktif maddeler yardımcı olur. Üre, aloe vera ve termal su, rahatlama sağlayabilen uyumlu ve etkili maddeler ve terapilerdir. Yatmadan önce nemlendirici bir serum veya yağ da harikalar yaratabilir.

  1. Güneş kremi kullanın

Güneş cildi inanılmaz derecede yakar. Bu nedenle, kendinizi buna karşı günlük olarak korumak çok daha önemlidir. İyi bir güneş koruyucu aynı zamanda  ışığa karşı koruyan bir UV-A filtresine sahip olmalıdır. Dolayısıyla sadece güneş yanığına karşı değil, aynı zamanda hafif güneş ışınlarına karşı da koruma sağlar.

  1. Doğru kremi bulun

Tüm ciltler aynı değil. Bir cildin ışınlarla tepki verdiği şey, diğeri sivilcelerle tepki verir. Cildinizin uzmanlar tarafından analiz edilmesi önemlidir. Kendinizi iltihap, sivilce ve kuruluktan korumanın tek yolu budur.

  1. Sağlıklı beslenme

Fast food ile geçen bir hafta sonu sivilceleri artırır. Sağlık Merkezine göre sağlıklı, taze cilt ise temelde aşırı alkali diyete dayalıdır. Bu, çok sayıda meyve ve sebze içerir, çünkü her ikisi de vücuda cildimizin ten rengini iyileştiren önemli vitaminler, eser mineraller ve antioksidanlar sağlar.

  1. Koruma olarak serbest radikal temizleyiciler

Enflamatuar reaksiyonlar, hücrelere zarar veren serbest radikaller üretir. Derinin onarım mekanizmaları hızla alt üst olur. Cildi UV-A radyasyonu veya tütün dumanının neden olduğu enflamatuar reaksiyonlardan korumak için radikal temizleyiciler içeren kremler yardımcı olabilir. C ve E vitaminleri, provitamin A, koenzim Q10 veya polifenoller iyidir. Ancak her zaman miktara bağlıdır. Çok fazla antioksidan da tam tersini yapabilir. Bu yüzden burada da tavsiye almalısınız.

  1. Sivilceleri sıkmayın

Sivilcelerin sıkılmaması çok önemlidir. Çünkü bu onları yalnızca büyütür daha belirgin hale gelir. Parmaklarımızdaki kir ve bakteriler işleri daha da kötüleştirir. Şiddetli sivilceden muzdarip olan herkes bir cilt uzmanından yardım almalıdır.

  1. Spor yardımcı olur

Spor sadece ruh için değil, aynı zamanda cilt için de iyidir. Daha iyi kanla beslenir, daha sıkı hisseder ve daha parlak görünür. Bu şekilde selülit de azaltılabilir. Önemli olan düzenli olarak eğlenmek ve egzersiz yapmaktır. Bu cilde iyi gelir.

  1. Su ve Oksijen

Su ve oksijen de cilde iyi gelir. Örneğin oksijen, hücrelerin bölünmesine neden olur, bu da bizi taze ve ışıltılı gösterirken, su birçok insan için botoks görevi görebilir. Öyleyse neden bir şişe su ile küçük bir yürüyüşe çıkmıyorsunuz? Gerçek bir güzellik rejimi olabilir.

  1. Eski güzel güzellik uykusu

Geceleri hücrelerin yenilenme süreci tam hızda çalıştığı için düzenli uykuya odaklanmalısınız. Amino asitler, ginkgo, kaplan otu veya buğday proteinlerinden aktif bileşen kompleksleri içeren gece kremleri de lenfatik sıvının giderilmesine yardımcı olur.

Sonuç

Bu ipuçlarının tümü herkes için farklı şekilde çalışır. Bu nedenle dermatoloğunuzdan, güzellik uzmanınızdan veya eczaneden tavsiye almak en iyisidir. İlk adım cildinizi gerçekten tanımaktır. O zaman cildiniz için gerçekten iyi bir şey yapmaya başlayabilirsiniz.

 

En iyi 10 cilt bakımı ipucu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ŞanlıTürk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!