1.4 milyon biontech aşısı geldi

Biontech aşıları gelmeye devam ediyor

Biontech-Pfizer tarafından geliştirelen Kovid-19 aşısı ülkemize gelmeye devam ediyor. Bugün gelen 700 bin dozla birlikte toplamda 1 milyon 400 bin Biontech aşısı kullanıma hazır durumda.

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından Biontech aşılarının Türkiye’ye ulaştığını açıkladı. Bakan Koca’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama:

“Biontech aşısı geçen hafta 5.800 doz test edilmek üzere ülkemize ulaştı. Dün ise yaklaşık 750 bin doz aşı teslim aldık. Testler ve klinik araştırma dışında ilk kez Biontech aşısı geldi. Güvenlik testleri yapılıyor ve önümüzdeki hafta sırası gelen vatandaşlarımıza uygulanacak.

Bugün ayrıca 700 bin dozdan fazla Biontech aşısı daha ülkemize ulaştı. Böylece yaklaşık 1.4 milyon doz kullanıma hazır aşı ulaşmış oldu. Bu aşı ülkemizde ilk defa kullanılacak. Aşı, saklama koşulları uygun olan her merkezimizde uygulanacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bugün 700 bin dozdan fazla Biontech aşısı daha ülkemize ulaştı. Böylece yaklaşık 1.4 milyon doz kullanıma hazır aşı ulaşmış oldu. Aşı, saklama koşulları uygun olan her merkezimizde uygulanacak.”

Bu Habere Tepki Ver:
Yeni gelişmelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ŞanlıTürk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!