çocuklara-covit-aşısı

Oxford-Astra Zeneca aşısı çocuklar üzerinde test edilecek

Oxford-AstraZeneca koronavirüs aşısının çocuklarda ne kadar iyi çalıştığını test etmek için yeni bir deneme yapacak.

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere’de ilk aşılar Şubat ayında yapılacak denemeye 300 kadar gönüllü katılacak. Araştırmacılar, aşının altı ila 17 yaş arasındaki çocuklarda güçlü bir bağışıklık tepkisi oluşturup oluşturmadığını değerlendirecekler. Aşı, Pfizer-BioNTech aşısının yanı sıra İngiltere’de Covid kaynaklı ciddi hastalıklara ve ölüme karşı korunmak için kullanılan aşılardan olduğu bildirildi. Deneme sürerken 240 çocuğa aşı – ve diğerleri kontrol menenjit aşısı – alacak.

Oxford Üniversitesi, St George’s Üniversite Hastanesi, Londra, University Hospital Southampton ve Bristol Royal Çocuk Hastanesi’nden birinin yakınında yaşayanların aşı için gönüllü olması isteniyor. Pediatrik enfeksiyon ve bağışıklık profesörü ve Oxford aşı denemesinin baş araştırmacısı Andrew Pollard, çocukların çoğunun Covid’den nispeten etkilenmediğini ve virüsten rahatsız olma ihtimalinin düşük olduğunu belirtti.

Ancak çocuklarda ve gençlerde aşıya karşı güvenlik ve bağışıklık yanıtı oluşturmanın önemli olduğunu, çünkü bazı çocukların aşıdan fayda görebileceğini söyledi. Yalnızca 18 yaş ve üzeri kişilerde Covid’i önlemek için yetkilendirildiği için İngiltere’de çocukların Oxford-Astrazeneca aşısı ile aşılanmasına yönelik şu anda bir plan bulunmadığı söylendi.

Bu Habere Tepki Ver:
Yeni gelişmelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ŞanlıTürk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!