öğretmen covid-19 aşılama takvimi

Öğretmenlerin Covid-19 aşılama takvimi netleşti

Koronavirüsle mücadele kapsamında, öğretmenlerin öncelikli aşılanacak gruplara dahil edilmesinin ardından köy okullarında görevli olanlardan başlanan aşılamaya yüz yüze eğitime geçiş sıralamasına dikkat edilerek devam edilecek.

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Covid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi  kapsamında öğretmenlerin öncelikli gruplara dahil edilmesinin sonra Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan liste Sağlık Bakanlığına gönderildi.

  • Öğretmenlerin aşılanması, yüz yüze eğitime geçiş sürecindeki sıralamaya dikkat edilerek sürdürülecek. Ülke genelinde 15 Şubat’ta yüz yüze eğitime geçen köy okullarındaki öğretmenlere Covid-19 aşısı uygulanmaya başladı.Köy okullarıyla aynı tarihte yüz yüze eğitime başlayan anaokullarındaki öğretmenlerin aşılanmasına da başlanacak.
  • İkokullar ile 8’inci ve 12’nci sınıflarda 1 Mart Pazartesi yüz yüze eğitime başlanacağı için aşılamaya buralarda görev yapan öğretmenlerle devam edilecek.
  • Çok programlı Anadolu liseleri, güzel sanatlar ve spor liselerinin tüm sınıfları da uygulama derslerini 1 Mart’tan itibaren yüz yüze yapmaya başlayacak. Bu kapsamda yüz yüze eğitime katılan ilgili alanların öğretmenleri de aşılamada öncelikli olacak.
  • Yüz yüze eğitime başlanacak ilkokul ve ortaokul kademesindeki özel eğitim okulları ile diğer okullar bünyesindeki özel eğitim sınıfları öğretmenlerine aşılamada öncelik tanınacak.

Öğretmenlerin aşılanması mart boyunca sürdürülecek.

ÖĞRETMENLER AŞI SIRASINI NASIL TAKİP EDECEK?

Öğretmenler kendilerine aşı sırasının gelip gelmediğini, aralarında boşluk olacak şekilde “AŞI”, “T.C. kimlik numarası” ve “T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi”ni yazdıktan sonra 2023’e kısa mesaj (SMS) göndererek sorgulayabiliyor.E-nabız sistemine girerek buradan da sorgularını yapabilecekler.

ÖĞRETMENLER AŞI RANDEVULARINI NASIL ALACAK?

Aşı sırası gelenler öğretmenler, “mhrs.gov.tr” ve “enabiz.gov.tr” siteleri, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS),  e-Nabız mobil uygulamaları  ve  “Alo 182” hattı üzerinden randevu oluşturabilecek.

 

Bu Habere Tepki Ver:
Yeni gelişmelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ŞanlıTürk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!