ankarada ekmeğe zam

Ankara’da ekmeğe zam

Ankara Fırıncılar Odası, Ankara'da 1,5 lira olan 200 gram ekmek satış fiyatının bugün itibarıyla 1,75 liraya yükseldiğini açıkladı.

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Gürsel Alnıaçık, “Fırıncılarımızın daha fazla zarar etmemesi için ekmek fiyatlarına yaklaşık yüzde 16 zam yapıldı. Zamla, Ankara’da 1,5 lira olan 200 gram ekmek satış fiyatı bugün itibarıyla 1,75 liraya yükseldi.” dedi.

Bir ay önce ekmek fiyatlarına zam yapmak için toplandıklarını ve yapılan toplantıda yüzde 30 zam talep ettiklerini, ancak yüzde 16 zam yapıldığını; zamlı fiyat tarifesinin 24 Şubat’ta alındığını dile getiren Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Gürsel Alnıaçık, fiyat artışının bugünden geçerli olacak şekilde uygulanmaya başlandığını belirtti.

Alnıaçık, şöyle konuştu:

“Son 3 ay içinde yüzde 45 civarında una, yüzde 90 civarında da mayaya zam geldi. İşçiliğe de yaklaşık yüzde 20 zam oldu. Bu şartlar altında fırıncılarımız para kazanmayı bırakın, zarar ediyordu. Fırıncılarımızın daha fazla zarar etmemesi için ekmek fiyatlarına yaklaşık yüzde 16 zam yapıldı. Bu zamla bile fırıncılarımız kar edecek seviyede değil ancak bir nefes alabilecekler. Yapılan zamla Ankara’da 1,5 lira olan 200 gram ekmek satış fiyatı bugün itibarıyla 1,75 liraya yükseldi. Diğer bütün ekmek çeşitlerine de aynı oranda zam geldi.”

Bu Habere Tepki Ver:
Yeni gelişmelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ŞanlıTürk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!