featured

Ankara’da ekmeğe zam

Ankara Fırıncılar Odası, Ankara'da 1,5 lira olan 200 gram ekmek satış fiyatının bugün itibarıyla 1,75 liraya yükseldiğini açıkladı.

Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Gürsel Alnıaçık, “Fırıncılarımızın daha fazla zarar etmemesi için ekmek fiyatlarına yaklaşık yüzde 16 zam yapıldı. Zamla, Ankara’da 1,5 lira olan 200 gram ekmek satış fiyatı bugün itibarıyla 1,75 liraya yükseldi.” dedi.

Bir ay önce ekmek fiyatlarına zam yapmak için toplandıklarını ve yapılan toplantıda yüzde 30 zam talep ettiklerini, ancak yüzde 16 zam yapıldığını; zamlı fiyat tarifesinin 24 Şubat’ta alındığını dile getiren Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Gürsel Alnıaçık, fiyat artışının bugünden geçerli olacak şekilde uygulanmaya başlandığını belirtti.

Alnıaçık, şöyle konuştu:

“Son 3 ay içinde yüzde 45 civarında una, yüzde 90 civarında da mayaya zam geldi. İşçiliğe de yaklaşık yüzde 20 zam oldu. Bu şartlar altında fırıncılarımız para kazanmayı bırakın, zarar ediyordu. Fırıncılarımızın daha fazla zarar etmemesi için ekmek fiyatlarına yaklaşık yüzde 16 zam yapıldı. Bu zamla bile fırıncılarımız kar edecek seviyede değil ancak bir nefes alabilecekler. Yapılan zamla Ankara’da 1,5 lira olan 200 gram ekmek satış fiyatı bugün itibarıyla 1,75 liraya yükseldi. Diğer bütün ekmek çeşitlerine de aynı oranda zam geldi.”

0
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ankara’da ekmeğe zam
Yeni gelişmelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ŞanlıTürk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!